Nyissa meg webáruházát! Hozza létre webshopját és nem fog tovább keresgélni!
Google Analytics bekötése webáruházba
Google Analytics 4 webshopokba
Napjainkban már elengedhetetlenül fontos, hogy a webáruházunkon történő eseményeket, a látogatók mozgását, érdeklődését, viselkedését utánkövessük, hiszen minden döntésünket segíteni tudják ezek az információk.
Ehhez a legalapvetőbb követelmény a Google Analytics bekötése a webáruházunkba. A következőkben ennek folyamatát igyekszünk egyszerűen és érthetően elmagyarázni.
Google Analytics nélkül minden weboldal olyan, mint egy olyan szoba, amelynek csak az ajtaját látjuk. Emlékezhetünk ugyan rá, hogy mi van odabent, de azt, hogy oda kik, honnan lépnek be, odabent mit csinálnak, mi érdekes számukra, vagy épp mi riasztja el őket - az előttünk mind rejtve marad. Javasoljuk tehát, hogy a Google Analytics bekötése az első feladatok között legyen minden új bolt létrehozásakor. A bekötés maximum 10 percet vesz igénybe.

Google Analytics bekötése lépésről lépésre
-
Google fiók
A regisztrációhoz először is szükség lesz egy Google (Gmail) fiókra, ebbe jelentkezzünk be. Ha nincs Gmail fiókunk, regisztráljunk egyet a mail.google.com oldalon. Ezután keressük fel az analytics.google.com oldalt. Ha még nem használtuk az Analytics-et, itt kattintsunk a “Regisztráció” gombra, és végezzük el a regisztrációt.
-
Analytics fiók létrehozása
Ha elkészültünk, akkor megnyílik számunkra az Analytics kezelőfelülete, itt kell a létrehozásra kattintani. Választhatunk, mit szeretnénk létrehozni, értelemszerűen mi most egy fiókot fogunk:
Az oldal részletesen végig vezet a folyamaton, ki kell tölteni mindenhol értelemszerűen a kért adatokkal az űrlapot. Figyeljünk arra, hogy mindenhol mindent az igényeinknek megfelelően állítsunk be, és fogadjuk el a felhasználási feltételeket.
-
Tulajdonlétrehozás
Tulajdon létrehozásánál adjuk meg boltunk nevét a tulajdon neveként.
-
Adatgyűjtés
Az adatgyűjtést értelemszerűen a WEB-es felületen, tehát magán a webáruházon fogjuk megkezdeni, így válasszuk ezt a platformot:
-
Adatfolyam beállítása
Írjuk be a webáruházunk URL-jét a megadott mezőbe. Kapcsoljuk be a továbbfejlesztett mérést is:
-
Követőkód
Ha mindennel végeztünk, kapni fogunk egy kódot, amelyben szerepel egy címke (vagy "tag") (pirossal jelöltük a képen):
-
Címke beállítása a Superwebáruházon
A kódból másoljuk ki az aposztrófok közötti részt. (A fenti példában ez G-TT8MKFW71 lenne.) A G-TT8MKFW71 a címkeazonosítónk.
Webáruházunk admin felületén a Webáruház » Általános beállítások menüpontban az Integráció fülön az Analytics 4 címke azonosító mezőbe másoljuk be a címkeazonosítót. Ezután mentsük el beállításainkat.
-
Összekötés ellenőrzése
Térjünk vissza az Analytics felületére, itt tudjuk tesztelni, hogy jók-e a beállításaink.
Néhány fontos statisztika
Az Analytics használatával webáruházunk látogatóiról és használati szokásaikról részletes statisztikákat kaphatunk. (Ehhez persze lennie kell elég adatnak, így pár nappal az Analytics bekötésétől számítva jelennek meg első érdemi jelentéseink.) A teljesség igénye nélkül néhány fontos statisztikát összeszedtünk a webshop üzemeltetéséhez:
A statisztikákat a Google Analytics fiókunkba belépve a "Jelentések" főmenüpont alatt találhatjuk.
Látogatói statisztika
Jelentések » Ügyfélszerzés » Áttekintés
A legalapvetőbb statisztika. Itt megnézhetjük webáruházunknak egy adott időszakban hány látogatója volt.
Forgalom forrása
Jelentések » Forgalomszerzés » Áttekintés
Nagyon fontos statisztika. Megnézhetjük, hogy webshopunk látogatói honnan érkeznek oldalunkra. A Google keresőből? Fizetett hirdetésből? Közösségi oldalról? Itt valamennyi forgalmi forrást követhetjük.
E-kereskedelmi vásárlások
Jelentések » Bevételszerzés » E-kereskedelmi vásárlások
Termékeink megtekintéseinek és megrendeléseinek számát követhetjük itt nyomon.
